Встановлення драйверів зовнішніх пристроїв

Одним з вузьких місць при роботі з MS-DOS була установка програмного забезпечення. Було необхідно досконально знати параметри всіх пристроїв, підключених до комп'ютера. На відміну від MS-DOS і навіть багатьох попередніх версій Windows процес установки системи Windows дуже простий. В процесі інсталяції вона автоматично визначає параметри встановлених в комп'ютері пристроїв. Але при цьому Windows все ж не ідеал. Іноді бувають ситуації, коли потрібне втручання користувача. Особливо часто подібні ситуації зустрічаються у разі використання застарілого або нестандартного обладнання.

При установці Windows автоматично виявляє і налаштує більшу частину обладнання. Складається враження, що корпорація Microsoft розробила щось абсолютно нове в технології виявлення й настроювання обладнання. Сам процес установки значною мірою спростився в порівнянні з попередніми версіями Windows.

Однак і при установці Windows іноді виникають проблеми. Наприклад, деякі пристрої, відмінно виявляють на одному комп'ютері, не бажають виявлятися на іншому. Ще приклад: програма установки Windows так і не змогла правильно визначити і налаштувати справну звукову карту на одному з комп'ютерів.

Windows автоматично виявляє і налаштовує більшу частину існуючого на сьогоднішній день обладнання. Завдяки спеціальним інформаційним файлам програма установки Windows здатна виявляти і встановлювати драйвери навіть для застарілого обладнання. Проте можливості Windows з виявлення та налаштування обладнання не безмежні, тому перед установкою Windows необхідно витратити певний час і перевірити обладнання на предмет можливих проблем.

У процесі виявлення й настроювання обладнання Windows за замовчуванням вважає, що всі апаратні засоби комп'ютера підтримують стандарт Plug and Play. Якщо не всі встановлені на вашій машині пристрої підтримують цей стандарт, Windows, ймовірно, не зможе правильно ідентифікувати і налаштувати деякі пристрої.

Існує клас пристроїв, драйвери яких доцільніше встановити вручну після завершення інсталяції Windows і провести їх настройку. До цього класу відносяться багато звукові карти. Практично всі звукові карти підтримують режим емуляції Sound Blaster. Спроба правильно виявити подібний пристрій може перетворитися для Windows на справжній кошмар. До класу "важких для установки" відносяться також застарілі пристрої, для нормальної роботи яких потрібен драйвер реального режиму, що запускається з файлу AUTOEXEC.BAT або CONFIG.SYS.

Деякі пристрої (наприклад, мережеві адаптери) використовують для налаштування перемички на платі. Номер переривання та адресу використовуваного порту виставляються на платі мережевого адаптера шляхом перестановки перемички. Зазвичай перед інсталяцією Windows доцільно скласти список параметрів всіх пристроїв, що використовують перемички і мікроперемикачі. Цей список може стати в нагоді згодом при усуненні конфліктів між неправильно налаштованими пристроями.

 

Проблеми установки драйверів пристроїв

 

Мені дуже подобається, коли хтось виконує за мене мою роботу. Тому я була сильно зраділа появою стандарту Plug and Play. Засоби Plug and Play допомагають підібрати найоптимальніший варіант настройки даного пристрою. Більшу частину інформації, необхідної для правильного налаштування пристрою, Windows отримує з BIOS, встановленого на платі пристрою.

Однак Windows непогано справляється як з установкою пристроїв, що підтримують стандарт Plug and Play, так і з установкою пристроїв, що не підтримують цей стандарт. Всю інформацію, необхідну для правильної установки пристрою, Windows зберігає на жорсткому диску в папці \ WINDOWS \ INF. Якщо ви заглянете в цю папку, то побачите безліч файлів з розширенням INF. Кожен файл відповідає якомусь класу пристроїв.

Проблеми починаються тоді, коли Windows не може правильно визначити один або більше пристроїв. Пристрої, які Windows не може розпізнати, зазвичай працюють неправильно. Складність полягає в тому, що Windows схильна просто ігнорувати дану проблему. Всі пристрої, які Windows не може правильно розпізнати, можна розділити на дві категорії:

 • Пристрої, адаптовані до роботи будь-яких інших пристроїв (Наприклад, майже всі звукові карти здатні в тій чи іншій мірі відтворювати Sound Blaster)
 • Застаріле обладнання, яке потребує установки спеціальних драйверів для нормальної роботи під Windows.Ø

Тепер, коли ми розібралися з суттю проблеми, запропонуємо кілька путей її вирішення:

 • Уникайте використання різними пристроями однакових ліній перивань і адрес портів.Ø В іншому випадку Windows не зможе знайти один з пристроїв.
 • Спробуйте ставити різні значення параметрів пристроїв.Ø Можливо, при якихось значеннях параметрів Windows зможе розпізнати даний пристрій. Іноді INF-файл містить лише значення параметрів, встановлювані за умовчанням. Спробуйте встановити найбільш підходящі для вашої системи значення параметрів. Можна вручну змінити зміст INF-файлу, записавши в нього значення параметрів, використовувані в даний момент.

 

Встановлення обладнання

 

Після фізичного підключення нового пристрою до комп'ютера його потрібно програмно встановити та налаштувати. Під програмним підключенням розуміють установку прогроами-драйверу, яка є посередником між ОС і пристроєм. При установці драйвера ОС виділяє новому пристрою частину ресурсів, реєструє пристрій і його драйвер в реєстрі ОС. При продажу апаратного забезпечення до нього додається програмні драйвери на гнучкому або лазерному диску. Можна також скористатися бібліотекою драйверів, яка знаходиться в стандартному наборі Windows або знайти драйвер в Інтернеті на офіційному сайті фірми-виробника.

Новий пристрій слід підключати до комп'ютера при включеному електроживленні. Якщо пристрій відповідає стандартам специфікації Plug-and-Play, то воно буде розпізнано і самостійно встановиться. Якщо пристрій при включенні комп'ютера не було розпізнано, то слід виконати програму Установка устаткування. При запуску даної програми на екрані з'являється Майстер установки обладнання, який по кроках дозволяє швидко зробити необхідні настройки.

 

Установка драйверів пристроїв вручну

 1. Виберіть команду Пуск, Настройка, Панель управління. Двічі клацніть на значку Установка устаткування. З'явиться діалогове вікно Установка устаткування.
 2. Натисніть кнопку Далі. З'явиться повідомлення, яке попереджає про те, що Windows буде проводити пошук пристроїв Plug and Play. He хвилюйтеся, якщо екран монітора згасне. Справа в тому, що в процесі пошуку нових пристроїв Windows перевіряє тип відеоадаптера, записуючи в його порти службову інформацію.
 3. Дочекайтеся завершення процесу пошуку. На екрані з'явиться нове діалогове вікно.
 4. Виберіть прапорець Ні, пристрій відсутній у списку та натисніть кнопку Далі. З'явиться діалогове вікно, в якому запропоновано зробити пошук пристроїв з допомогою INF-файлів.
 5. Виберіть перемикач Ні, вибрати зі списку і натисніть кнопку Далі. У діалоговому вікні зі списку типів пристроїв виберіть, наприклад, контролери компакт-дисків, або той пристрій, що ви встановлюєте, і натисніть кнопку Далі. У новому діалоговому вікні виберіть виробника і модель пристрої із запропонованого списку. Якщо в даних списках необхідного пристрою не виявилося, це означає, що в системі Windows не увімкнений драйвер для вашого пристрою. У цьому випадку є можливість встановити драйвер пристрою з диска, що поставляється разом з приладом. Для цього треба натиснути кнопку Установити з диска.
 6. У поле Виробники виберіть, наприклад, Sony Corp, або того виробника, який виготовив пристрій, і натисніть кнопку Далі. Windows почне встановлювати новий пристрій.
 7. Натисніть кнопку Додатково. З'явиться діалогове вікно, в якому міститься інформація про використовувані пристроєм ресурсах. Windows підбирає значення параметрів пристрою, використовуючи всю доступну інформацію. Зазвичай ці значення є оптимальними, і їх використання не призведе до конфлікту з іншими пристроями.
 8. Натисніть кнопку Далі. Windows скопіює всі необхідні даному пристрою драйвери.
 9. Перезавантажте комп'ютер.